Reklama
Reklama

Poznań: w wakacje przedszkola czynne tylko przez dwa tygodnie?

Jest pomysł, by poznańskie przedszkola w wakacje były otwarte jedynie przez dwa tygodnie. Decyzja na ten temat jeszcze nie zapadła, ale rodzice już mają duże obawy.

Obecnie w okresie wakacyjnym przedszkola w naszym mieście pracują przez miesiąc. Na spotkaniu zespołu doradczego ds. przedszkoli przy prezydencie Poznania pojawił się pomysł, by czas ten skrócić do jedynie dwóch tygodni. - Ten pomysł nie jest jeszcze formalnie przedłożony. Jest omawiany i dyskutowany. Na tym etapie nie można go nazywać żadną decyzją - mówi Hanna Surma, rzeczniczka prezydenta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jeśli jednak urzędnicy zdecydują się na taki krok, miasto zapewnia, że wprowadzi system rotacyjny - dzieci miałyby mieć zapewnioną opiekę przez cały okres wakacji w kilku przedszkolach (po dwa tygodnie w każdym). - To fatalny pomysł, bo wielu rodziców bierze urlop na miesiąc, specjalnie po to, by nie wysyłać dziecka do innej placówki. W ten sposób dziecko przebywa tylko w swoim przedszkolu, gdzie ma swoją salę, swoje opiekunki - mówi Elżbieta Lachman, mama 2 dzieci w wieku przedszkolnym.

Przedszkola zapewniają, że na ten moment mają zaplanowaną "normalną" pracę w wakacje - a więc przez miesiąc.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
37.48 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro