Reklama
Reklama

Kontener Żabki stanął przy Teatrze Muzycznym. Nielegalnie

fot. Jędrzej Gerwel
fot. Jędrzej Gerwel

W sąsiedztwie Teatru Muzycznego ustawiono zielony kontener, w którym mieści się sklep Żabka. Stanął tu nielegalnie. Interwencję w tej sprawie już zapowiada nadzór budowlany.

Jest zielony i spory, a stanął na parkingu przy Teatrze Muzycznym w centrum Poznania bez wymaganych zgód. O sprawie napisała Gazeta Wyborcza. Podobne kontenery latem ustawiane są w rejonie plaż, by umożliwić plażowiczom robienie zakupów "na miejscu". Ale w centrum Poznania rzucający się w oczy kontener budzi mieszane uczucia.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Miasto wyjaśnia, że obiekt stanął na parkingu nielegalnie, bo choć Żabka zgłosiła chęć ustawienia kontenera przy Domu Żołnierza, nie poczekała na uprawomocnienie się takiego zgłoszenia, a dodatkowo zgłoszenie było niekompletne. Żabka zapewnia natomiast, że "mobilna" wersja sklepu jest estetyczna i będzie stać tu jedynie przez kilka tygodni. Interwencję w tej sprawie już podjął nadzór budowlany. Planuje tu kontrolę. Jeśli okaże się, że inwestor nie ma niezbędnych dokumentów, wszczęte zostanie postępowanie. Wyjścia z sytuacji będą dwa. Pierwsze to zalegalizowanie samowoli budowlanej (oczywiście jeśli uzyskane zostaną pozwolenia), a drugie to usunięcie kontenera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro