Reklama
Reklama

Stary dworzec PKS do rozbiórki. Zaczną powstawać nowe budynki

fot. Elżbieta Skowron / archiwum
fot. Elżbieta Skowron / archiwum

Skanska w 2015 roku podpisała z PKS Poznań umowę przedwstępną na zakup nieruchomości z dawnym dworcem autobusowym przy skrzyżowaniu ulic Wierzbięcice i Matyi. W tym roku mają się tutaj rozpocząć prace budowlane.

Pierwsze szczegóły na ten temat zdradza Gazeta Wyborcza. Okazuje się, że transakcji wciąż nie sfinalizowano, ale umowa końcowa ma zostać podpisana w najbliższych tygodniach. Skanska uzyskała już warunki zabudowy dla tego terenu. Planuje się tu budowę sześciu budynków, w których mieścić się mają biura, sklepy i być może mieszkania. Będzie też podziemny parking. Z informacji GW wynika, że najwyższy obiekt ma mieć 79 metrów wysokości, a najniższy 12 metrów.

Obiekty staną tak, by na środku została wolna przestrzeń, która będzie wykorzystywana z myślą o poznaniakach - np. organizowane tu mają być koncerty i spotkania. Pierwsze budynki, po stronie ulic Matyi i Przemysłowej mają zacząć powstawać jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie znajdą się w nich biura. Zanim budowa będzie mogła się rozpocząć, konieczne będzie rozebranie starego dworca autobusowego. Jest już na to zgoda.

Zgodnie z umową przedwstępną podpisaną w 2015 roku, Skanska ma zapłacić za teren przy ul. Matyi 63,5 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro