Reklama
Reklama

Jest pozwolenie na budowę kamienicy w miejscu "Las Vildas"

fot. CDF Architekci
fot. CDF Architekci

Wiosną, a maksymalnie latem ma się rozpocząć budowa nowej kamienicy na Wildzie. Zastąpi szpecące budki nazywane "Las Vildas".

Jak udało się dowiedzieć Telewizji WTK, inwestor uzyskał w tym roku pozwolenie na budowę obiektu. Udało nam się to potwierdzić. - Uzyskanie pozwolenia na budowę nie oznacza jednak, że prace natychmiast będą mogły ruszyć. W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowywania projektu wykonawczego - mówi Karol Fiedor z CDF Architekci, biura architektonicznego, które jest odpowiedzialne za projekt budynku.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą wiosną lub maksymalnie latem tego roku. Budynek miałby być gotowy pod koniec przyszłego roku. Inwestorem jest spółka Alter Terra.

Mieszkańcy Wildy, ale nie tylko tego rejonu Poznania, doskonale kojarzą miejsce przy ulicy 28 Czerwca 1956, w którym królują mało estetyczne handlowe budki. Tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Sikorskiego w jednej z takich budek działa m.in. "Las Vildas", punkt handlowy, o czym "dumnie" informują szyldy. O działalności kolejnych punktów w sąsiedztwie także informują szyldy reklamowe, a każdy z nich jest zupełnie "z innej bajki". Nie trzeba być specjalistą, by stwierdzić, że taki widok z pewnością nie poprawia wizerunku tego rejonu Poznania.

Teren z budkami zostanie zabudowany kilkukondygnacyjnym obiektem z podziemnym parkingiem. Na parterze mieścić się będą lokale usługowe, a wyżej mieszkania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro