Reklama
Reklama

Po zeznaniach policjantów w procesie Adama Z.: "trzeba do nich podchodzić z wyjątkową ostrożnością"

Zdaniem pełnomocnika rodziny Tylmanów, obrońcy Adama Z. nie podważyli wiarygodności zeznań policjantów złożonych podczas wtorkowej rozprawy. Obrońcy natomiast sugerują, że do zeznań funkcjonariuszy trzeba podchodzić "z wyjątkową ostrożnością".

- Sąd będzie musiał po przeprowadzeniu wszystkich dowodów skrupulatnie przeanalizować na ile ta wersja, która była przedstawiana przez policjantów, jest składna, na ile jest wiarygodna. Skonfrontować ją zarówno z wyjaśnieniami oskarżonego jak i pozostałymi dowodami. Wtedy sąd będzie decydował czy jest to wystarczający dowód na to, by skazać Adama Z. - mówił po zakończeniu rozprawy mecenas Wojciech Wiza, pełnomocnik rodziny Tylmanów. - Rolą obrony było podważenie wiarygodności zeznań policjantów, bo to istotny dowód oskarżenia. W moim odczuciu to się nie udało - dodał.

- Jeśli chodzi o zeznania policjantów, zasadniczo nic mnie nie zaskoczyło. To są zeznania, które są podobne, momentami tożsame z tymi, które składali w postępowaniu przygotowawczym. Do tego materiału dowodowego trzeba podchodzić z wyjątkową ostrożnością, a przede wszystkim krytycyzmem - tłumaczył Ireneusz Adamczak, obrońca Adama Z. - Prokuratura na tym generalnie opiera swoje oskarżenie. Prokuratura nie ma innych materiałów, dowodów, opinii, które wskazywałyby na przyczyny czy mechanizm śmierci - zauważył.

Przypomnijmy, że w trakcie wtorkowej rozprawy zeznania składała siostra Adama Z., a także policjanci, którzy zeznali, że w rozmowie z nimi Adam Z. przyznał się do zabójstwa Ewy Tylman. Relacjonowali, że mężczyzna nie tylko opisał jak zaciągnął Tylman do rzeki, ale też to pokazał i komentował przy tym, że była bardzo ciężka. Więcej TUTAJ.

Kolejna rozprawa odbędzie się 17 lutego. Będzie mogła w niej uczestniczyć publiczność. Karty wstępu będą rozdawane od 10 lutego w Sądzie Okręgowym. Następne rozprawy mają się odbywać do końca roku w mniej więcej miesięcznych odstępach (z przerwą wakacyjną).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro