Reklama

Duże ognisko ptasiej grypy w Wielkopolsce: padło dwa tysiące kaczek

fot. wikimedia

Ognisko ptasiej grypy zostało odkryte w jednej z miejscowości powiatu ostrzeszowskiego. Do tej pory padło 2000 kaczek, a kolejne 1500 ma zostać uśpionych.

Ognisko ptasiej grypy zlokalizowane jest w Bierzowie (gm. Kobyla Góra) - Wszystkie służby zostały powiadomione o wirusie, na terenie powiatu zostaną rozłożone specjalne maty dezynfekujące - powiedział w rozmowie z portalem ostrzeszow.info wicestarosta Adam Mickiewicz. Zarażeniu uległy ptaki z fermy drobiu w Bierzowie, do tej pory padło 2000 ptaków, a kolejne 1500 zostanie uśpionych.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

W związku z wykryciem choroby zwołanoposiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego -Szybkość działania to podstawowa sprawa - mówił powiatowy lekarz weterynarii Krzysztof Lamek i dodawał - Musimy być przygotowani i w razie potrzeby zachować się w pełni profesjonalnie, działać sprawnie i szybko. Choć sam wirus nie jest w tej chwili groźny dla ludzi, to bardzo szybko rozpowszechnia się wśród ptactwa i może stanowić ogromne zagrożenie dla ferm drobiu.

  • Aktualizacja
    wtorek, 17.01.2017 r., godz. 21.20
    Aktualizacja
    wtorek, 17.01.2017 r., godz. 21.20
    W związku z zagrożeniem ptasią grypą zamknięty został ptasi azyl w poznańskim ZOO.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro