Reklama
Reklama

Po paszport na Wildę. Cudzoziemcy będą mieć więcej miejsca przy placu Wolności

fot. WUW
fot. WUW

Na przełomie lutego i marca oddana do użytku ma zostać nowa sala Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przeznaczona do obsługi kwestii paszportowych. Będzie się mieścić na Wildzie, a nie jak dotychczas przy placu Wolności. Tym samym więcej pomieszczeń WUW przy placu Wolności zostanie przeznaczonych na obsługę cudzoziemców.

Nowa sala paszportowa będzie się mieścić przy ulicy Księdza Jakuba Wujka. Znajdzie się tam 12 stanowisk do obsługi klientów, poczekalnia i zaplecze biurowe. - Docelowo stanowiska będą uniwersalne, umożliwiające zarówno złożenie wniosku o paszport jak i odebranie paszportu - tłumaczy Jacek Woźniak, dyrektor generalny w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Dziś odbiór odbywa się w innym pomieszczeniu niż złożenie wniosku.

- Wszystkie pomieszczenia zlokalizowane są na poziomie parterowym, co ułatwi dostęp do sali dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Klient będzie mógł dokonać opłaty paszportowej kartą bankomatową bezpośrednio przy okienku, jeśli zapomni tego zrobić wcześniej. W sali obowiązywał będzie system numerkowy umożliwiający rejestrację wizyty przez internet - tłumaczy biuro prasowe WUW.

Przeniesienie sali paszportowej w nową lokalizację sprawi, że w budynku przy placu Wolności będzie więcej miejsca. Skorzystają na tym cudzoziemcy. Już w lutym ubiegłego roku pisaliśmy, że przyjeżdża ich do naszego miasta coraz więcej i tym samym, by załatwić sprawę w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców WUW muszą stać w długich kolejkach. Wojewoda zapewnia, że urząd robi wiele, by ułatwić życie obcokrajowcom. - Zwiększyliśmy zatrudnienie w wydziale, a także umożliwiliśmy internetowe umówienie wizyty. Nowa sala to kolejny krok. Skorzystają na tym zarówno klienci, którzy chcą załatwić sprawę paszportową, jak i cudzoziemcy, którzy zyskają dodatkowe pomieszczenia w budynku przy placu Wolności - zaznacza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro