Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

ZKZL: możesz wynająć mieszkanie do remontu

KaT
wtorek, 17.01.2017 r.
godz. 09.52
KaT | wtorek, 17.01.2017 r., godz. 09.52
ZKZL: możesz wynająć mieszkanie do remontu

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zachęca mieszkańców do wynajmowania mieszkań, które wymagają remontu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do czwartku można się zgłaszać w sprawie wynajęcia mieszkania do remontu od ZKZL. - W zasadzie trzeba być po prostu chętnym do tego, by takie mieszkanie wyremontować - mówi Arkadiusz Stasica, prezes ZKZL.

Co trzeba zrobić? - Wystarczy do 19 stycznia złożyć wniosek, nie trzeba wpłacać żadnych pieniędzy. Mieszkania od kilku dni są udostępnione, a więc wszyscy chętni mogą do nich wejść, zapoznać się z zakresem robót. Oczywiście nie ma ani konieczności, ani potrzeby aby zatrudniać specjalistyczną firmę. Można przynajmniej część prac remontowych przeprowadzić we własnym zakresie, przy pomocy rodziny czy krewnych. Dla nas jest najważniejsze to, aby zakres robót określony w kosztorysie został zrealizowany - dodaje.

Czynsz dla mieszkań ustalany jest na podstawie karty punktowej lokalu - a więc na podstawie lokalizacji mieszkania czy jego standardu. Opłata za metr kwadratowy waha się między 4,9 a 9,7 zł. Początkowo uzyskaliśmy w ZKZL inną informację - że to wynajmujący proponuje wysokość czynszu.

Szczegóły TUTAJ.

Reklama