Reklama
Reklama

Proces Adama Z.: przesłuchają policjantów, brata Ewy Tylman i siostrę Adama Z.

We wtorek o 9.00 rozpocznie się druga rozprawa w procesie Adama Z. W jej trakcie przesłuchani zostaną policjanci, których zeznania stały się podstawą aktu oskarżenia.

Z zeznań 3 funkcjonariuszy wynika, że Adam Z. w rozmowie z nimi przyznał się do zabójstwa Ewy Tylman. Z. natomiast twierdzi, że policjanci zmuszali go do przyznania się do winy, a także używali wobec niego przemocy.

Piotr Żytnicki z Gazety Wyborczej przyznaje, że wtorkowa rozprawa znacznie będzie się różnić od tej sprzed dwóch tygodni. - Dwa tygodnie temu to był występ jednego aktora, Adama Z., który odpowiadał tylko na pytania obrońcy, nie odpowiadał na pytania sądu i prokuratora. Mówił w zasadzie to, co chciał powiedzieć. We wtorek sytuacja się zmieni. Rozpoczyna się przesłuchiwanie świadków i w tym wypadku świadkowie muszą mówić prawdę, nie mogą uchylać się od odpowiadania na pytania - mówi. Poza policjantami przesłuchani zostaną także brat Ewy Tylman oraz siostra Adama Z.

Wciąż nie wiadomo czy dziennikarze będą mogli relacjonować na bieżąco to, co będzie się działo od 9.00 na sali sądowej. Wszystko przez sytuację z 3 stycznia, gdy TVP Info ujawniło dane wrażliwe m.in. oskarżonego czy jego bliskich. - Ewentualne zmiany dotyczące udziału mediów czy rejestrowania przebiegu rozprawy to jest decyzja składu orzekającego. Jeżeli jakaś decyzja inna niż ostatnio zapadnie, to zapadnie na pewno po rozpoczęciu rozprawy - mówi Aleksander Brzozowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu. Jeśli sąd wyrazi zgodę na rejestrowanie rozprawy, relację będzie można zobaczyć w Telewizji WTK.

Kolejne rozprawy zaplanowano na luty. Wówczas przesłuchiwani będą m.in. rodzina Ewy Tylman oraz jej znajomi.

 • Aktualizacja
  wtorek, 17.01.2017 r., godz. 09.09
  Aktualizacja
  wtorek, 17.01.2017 r., godz. 09.09
  Rozpoczyna się rozprawa. Sąd odrzucił wniosek o transmisję lub retransmisję TVP Poznań i TVP Info. Pozostałe media mają zgodę na rejestrowanie, ale będą mogły upublicznić nagrania dopiero po zakończeniu wtorkowej rozprawy.
 • Aktualizacja
  wtorek, 17.01.2017 r., godz. 09.28
  Aktualizacja
  wtorek, 17.01.2017 r., godz. 09.28
  Sędzia zakazała prowadzenia pisemnej relacji z przebiegu procesu. Informacje mogą zostać upublicznione dopiero po zakończeniu rozprawy. Zatem jak tylko zakończy się wtorkowa rozprawa - opublikujemy relację na epoznan.pl, a obszerne fragmenty procesu pokaże Telewizja WTK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro