Reklama
Reklama

Proces Adama Z.: we wtorek przesłuchani zostaną policjanci

We wtorek o godzinie 9.00 w Sądzie Okręgowym rozpocznie się druga rozprawa w procesie Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman.

W trakcie wtorkowej rozprawy przesłuchani zostaną policjanci, których zeznania są kluczowe dla aktu oskarżenia. Twierdzą bowiem, że Adam Z. przyznał się do zabójstwa Ewy Tylman w rozmowie z nimi. Z. tego nie potwierdza i zarzuca policjantom m.in. wyśmiewanie się z jego orientacji seksualnej (jest homoseksualistą), używanie wobec niego przemocy (mieli m.in. przewracać go wraz z krzesłem, na którym siedział), a także uderzenie jego głową o "kant" w aucie, do którego wsadzono go po wizji lokalnej nad Wartą. Oskarżony twierdzi też, że policjanci go zastraszali i grozili mu, że spędzi w więzieniu dożywocie, jeśli nie potwierdzi ich wersji wydarzeń.

Podobnie jak w przypadku pierwszej rozprawy (odbyła się 3 stycznia), uczestniczyć w niej będzie publiczność - wydano 109 kart wstępu. Oprócz tego pojawią się tutaj dziennikarze. Dopiero we wtorek rano dowiedzą się, czy będą mogli relacjonować to, co dzieje się na sali sądowej. Przypomnijmy, że 3 stycznia ogólnopolskie telewizje informacyjne pokazywały to, co działo się na sali z kilkuminutowym opóźnieniem. Opóźnienie miało pozwolić na wyciszenie lub "wypikanie" danych wrażliwych - jak choćby nazwiska oskarżonego czy jego bliskich. Mimo to TVP Info ujawniła te dane ("pikanie" było słychać dopiero po nazwisku). Nie jest wykluczone, że sąd biorąc pod uwagę tę sytuację uniemożliwi prowadzenie podobnej opóźnionej transmisji mediom.

Adam Z. 3 stycznia zapewniał w sądzie, że nie zabił Ewy Tylman. Odmówił też składania wyjaśnień. Odczytano więc wcześniejsze zeznania mężczyzny - części z nich nie podtrzymał. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro