Reklama

Taksówkarze walczą z Uberem. Chcą interwencji w sprawie nielegalnych przewoźników

Taksówkarze z największych polskich miast złożą w Ministerstwie Infrastruktury oraz u wojewodów petycje z prośbą o interwencję w sprawie nielegalnych przewoźników "okradających każdego dnia zarówno nas, taksówkarzy, jak i państwo". Nie jest tajemnicą, że chodzi m.in. o kierowców Ubera.

Petycja ma trafić do władz województw oraz do ministerstwa w najbliższą środę w południe. - W każdym mieście petycję zawiezie kilkudziesięciu taksówkarzy. Bez blokowania miasta. To ostatnia nasza prośba i zarazem ostatnie ostrzeżenia. W Warszawie dodatkowo prosimy o użycie klaksonów o godzinie 12:00 - wyjaśnia Piotr Olszański, wiceprezes Stowarzyszenia Zawodowego Poznańskich Taksówkarzy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Tymczasem w ubiegłym tygodniu głośno zrobiło się o wyroku sądu w sprawie kierowcy Ubera z Krakowa. - 12 stycznia przez Sądem Rejonowym dla Krakowa Krowodrzy, Wydział II Karny, zapadł pierwszy prawomocny wyrok orzeczony wobec kierowcy Ubera, wydany w wyniku postępowania sądowego. Na rozprawie stawił się obwiniony wraz z obrońcą oraz oskarżyciel publiczny. Jednakże do przewodu sądowego nie doszło, albowiem obrońca w imieniu obwinionego kierowcy Ubera wycofał sprzeciw od wyroku nakazowego. Tym samym Sąd orzekł prawomocność wyroku nakazowego, który uznał kierowcę Ubera za winnego wyświadczenia usługi przewozowej osób bez wymaganej licencji na wykonywanie transportu drogowego taksówką. Od wyroku tego - w odróżnieniu od wyroku z sprzed dwóch tygodni - nie przysługują już żadne środki odwoławcze i wszedł on do obiegu prawnego jako orzeczenie ostateczne - czytamy na portalu miasta Krakowa krakow.pl.

Zdaniem krakowskiego magistratu wyrok ten ma "historyczny wydźwięk" i oznacza, że kierowca Ubera powinien mieć licencję. - W związku z powtarzającymi się nieprawidłowościami w zakresie przewozów osób, Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców zapowiada, że w celu zwalczania nieuczciwej konkurencji, w dalszym ciągu będzie sprawował na terenie Krakowa nadzór nad tą działalnością - zaznaczają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro