Reklama

Ślisko na drogach dojazdowych do Poznania

Droga wojewódzka nr 430 między Mosiną i Poznaniem | fot. Krzysztof Peda / Twitter
Droga wojewódzka nr 430 między Mosiną i Poznaniem | fot. Krzysztof Peda / Twitter

Ostrzeżenie IMGW wydane w niedzielę, a dotyczące możliwości wystąpienia oblodzenia w Wielkopolsce, okazało się zasadne. W wielu miejscach jest bardzo niebezpiecznie.

Od rana kierowcy dojeżdżający do Poznania informują o śliskich trasach - chociażby w rejonie Mosiny, Gostynia, Biedruska czy Obornik. W samym Poznaniu, szczególnie na mniejszych uliczkach, pod warstwą śniegu jest lód, przez co bardzo łatwo wpaść w poślizg.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

O tym, że na drogach jest niebezpiecznie, przekonał się kierowca ciężarówki, który poruszał się trasą Jarocin - Gostyń. Na wysokości Brzostowa wpadł do rowu. Trasa jest tam obecnie nieprzejezdna.

Z naszych informacji wynika, że służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na pełnych obrotach, ale do wielu miejsc nie udało się jeszcze dotrzeć. Z informacji Radia Merkury wynika, że źle jest m.in. na autostradzie A2 w rejonie Koła, gdzie trasa miejscami jest biała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro