Reklama

Profesor Lech Trzeciakowski spoczął na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Profesor Lech Trzeciakowski zmarł 7 stycznia w Poznaniu. W sobotę wybitny historyk spoczął na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan.

Trzeciakowski urodził się w 1931 roku. Należał do grona najwybitniejszych poznańskich humanistów i historyków w Poznaniu. Przez całe swoje życie zawodowe związany był z Poznaniem i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Zajmował się historią XIX i XX wieku. Od 2011 roku był Honorowym Obywatelem Poznania - Z głębokim żalem nasze miasto żegna człowieka, którego serce biło po poznańsku. Pan profesor był ucieleśnieniem cech, za które poznaniacy podziwiani są w całej Polsce od stuleci, czyli uczciwości, pracowitości i patriotyzmu. Zawdzięczamy mu coś niezmiernie ważnego - poczucie dumy z osiągnięć minionych pokoleń. Był naszym ambasadorem, konsekwentnie wskazującym Powstanie Wielkopolskie, jako zwycięski zryw niepodległościowy w historii Rzeczypospolitej. Panie Profesorze, dziękujemy! - powiedział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro