Reklama
Reklama

Noworoczne spotkanie u prezydenta Jacka Jaśkowiaka

fot. UMP

Przedstawiciele świata kultury, biznesu, mediów, polityków i urzędników byli gośćmi noworocznego spotkania, które Jacek Jaśkowiak zorganizował w CK Zamek.

Tradycję spotkań noworocznych zapoczątkował Ryszard Grobelny, a Jacek Jaśkowiak ją kontynuuje. W noworocznym przemówieniu prezydent mówił między innymi o ważnych rocznicach, w które obfitował 2016 rok. W Poznaniu odbyły się obchody 1050-lecia Chrztu Polski oraz 60-lecia Poznańskiego Czerwca - Do tych szczególnych dat dla Poznania dodam jeszcze jedną: 40-lecie powstania Komitetu Obrony Robotników. W minionym właśnie roku ta rocznica obrazowo splotła się z bieżącą potrzebą obrony pewnych wartości. Silni przeszłością, bądźmy wierni tradycyjnym ideom demokracji, wolności słowa i solidarności społecznej. To solidne podstawy - mówił Jacek Jaśkowiak.

Tradycyjnie prezydent wręczył Złotą Pieczęć Miasta, którą tym razem otrzymał Teatr Ósmego Dnia - Taka twórczość zaangażowana to niezbędny element społeczeństwa obywatelskiego. Dorobek tego zespołu ewidentnie wpisał się w historię naszego Miasta i kraju, a po odzyskaniu niepodległości Teatr nadal trafnie recenzuje rzeczywistość, nie tracąc aktualności swego przekazu. Działa prawie nieprzerwanie już ponad pół wieku. Niech działa nadal, bo ciągle go potrzebujemy - mówił prezydent Jaśkowiak.

W trakcie spotkania prowadzono zbiórkę na rzeczStowarzyszenia Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej, którego celem jest budowa oddziału onkologii i transplantologii w szpitalu przy ulicy Szpitalnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-3℃
Poziom opadów:
13 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro