Reklama
Reklama

Finał WOŚP w niedzielę: część wolontariuszy będzie mieć terminale płatnicze

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Koncerty, licytacje, światełko do nieba, pokazy służb mundurowych i wiele innych - już w niedzielę w Poznaniu odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tym razem wolontariusze WOŚP będą zbierać pieniądze na zakup urządzeń ratujących życie i zdrowie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Na placu Mickiewicza stanie scena, na której między 10.00 i 16.00 odbywać się będą koncerty, pokazy służb mundurowych i licytacje (wciąż można przekazywać przedmioty na aukcje). Na scenie przy CK Zamek od 16.00 do 21.40 zagrają m.in. Madmoiselle Carmel, Second Child, Hot Water i Camping Hill. Na 20.00 zaplanowano światełko do nieba.

W Sali Wielkiej CK Zamek od 10.00 do 20.00 czynny będzie punkt krwiodawstwa, a także kącik promocji zdrowia. Na scenie głównej, przed Zamkiem, zaplanowano dodatkowo pokazy taneczne dzieci ze Szkoły Ruchu i Tańca Kontrast. W Holu budynku od 16.00 do 21.00 trwać będą licytacje - kupić będzie można m.in. Serce Poznańskich Policjantów.

Wśród wolontariuszy będą tacy z psami - Golden Retrieverami. Nie zabraknie też osób, które będą zbierać pieniądze na WOŚP z terminalami płatniczymi w ręku. W ten sposób wesprzeć Orkiestrę będzie można poprzez transakcję zbliżeniową. - Nasi wolontariusze z terminalami będę mieć koszulkę z napisem "Zbliż się do Orkiestry", identyfikator 25. Finału WOŚP, tradycyjną puszkę oraz naklejki z sercem WOŚP. W trosce o bezpieczeństwo każdy terminal będzie oznaczony naklejką z hologramem WOŚP, logo Orkiestry będzie wyświetlane na ekranie urządzenia w trakcie transakcji, logo Orkiestry znajdzie się także na wydruku potwierdzającym transakcję bezgotówkową - wyjaśnia Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej, jeden z największych sztabów w Polsce.

W związku z finałem WOŚP w centrum Poznania trzeba się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu. TUTAJ znajdziesz szczegóły.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro