Reklama
Reklama

Prof. Trzeciakowski spocznie na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan. Pogrzeb w sobotę

fot. UMP

7 stycznia w Poznaniu zmarł profesor Lech Trzeciakowski, wybitny historyk XIX i XX wieku. Pogrzeb odbędzie się w sobotę.

Profesor Trzeciakowski był Honorowym Obywatelem Miasta Poznania. Jego pogrzeb rozpocznie się o 13.00 w sobotę mszą w Klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu Świętego Wojciecha. Po mszy, około 14.00 uczestnicy ceremonii przejdą na Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan. Tu spocznie naukowiec. W uroczystościach pogrzebowych udział wezmą m.in. prezydent Jacek Jaśkowiak, a także rektor UAM prof. Andrzej Lesicki.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Trzeciakowski urodził się w 1931 roku. Należał do grona najwybitniejszych poznańskich humanistów i historyków w Poznaniu. Przez całe swoje życie zawodowe związany był z Poznaniem i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Wielokrotnie odwiedzał zagraniczne uniwersytety na całym świecie na ich zaproszenie, by występować tam z wykładami. Wielokrotnie uhonorowany nagrodami i odznaczeniami, słynął z promowania wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro