Reklama

Prof. Trzeciakowski spocznie na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan. Pogrzeb w sobotę

fot. UMP
fot. UMP

7 stycznia w Poznaniu zmarł profesor Lech Trzeciakowski, wybitny historyk XIX i XX wieku. Pogrzeb odbędzie się w sobotę.

Profesor Trzeciakowski był Honorowym Obywatelem Miasta Poznania. Jego pogrzeb rozpocznie się o 13.00 w sobotę mszą w Klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu Świętego Wojciecha. Po mszy, około 14.00 uczestnicy ceremonii przejdą na Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan. Tu spocznie naukowiec. W uroczystościach pogrzebowych udział wezmą m.in. prezydent Jacek Jaśkowiak, a także rektor UAM prof. Andrzej Lesicki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Trzeciakowski urodził się w 1931 roku. Należał do grona najwybitniejszych poznańskich humanistów i historyków w Poznaniu. Przez całe swoje życie zawodowe związany był z Poznaniem i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Wielokrotnie odwiedzał zagraniczne uniwersytety na całym świecie na ich zaproszenie, by występować tam z wykładami. Wielokrotnie uhonorowany nagrodami i odznaczeniami, słynął z promowania wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro