Reklama
Reklama

Zmiany organizacji ruchu w dniu 25. Finału WOŚP

24. Finał WOŚP 2016 | fot. Jacek Molski

W najbliższą niedzielę odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poznański finał odbędzie się przy CK Zamek. W jego okolicy wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od godziny 6:30 do 21:00 - Wyłączona z ruchu będzie jezdnia północna ul. Święty Marcin na odcinku od ul. Kościuszki do al. Niepodległości. Objazd przewidziano ulicami: Kościuszki i Taylora. Na finał imprezy od godz. 19:30 do 21:30, Policja może zdecydować o wyłączeniu z ruchu odcinka al. Niepodległości od ul. Taylora do ul. Fredry. Wówczas ruch dwukierunkowy z ograniczeniami odbywać się będzie ulicą Taylora na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kościuszki. Dodatkowo wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach al. Niepodległości - Święty Marcin i al. Niepodległości - Taylora. Objazd al. Niepodległości przewidziano ulicami: Powstańców Wielkopolskich, Matyi, most Dworcowy, Roosevelta, Kaponierę, most Uniwersytecki i Wieniawskiego oraz ulicami Libelta i Ratajczaka. Ruch tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej odbywać się będzie z wykorzystaniem śluz w miejscach krzyżowania się ich tras z miejscem imprezy - informuje ZDM.

Dodatkowe utrudnienia w centrum mogą wystąpić od godziny 11:00 do 11:30, kiedy odbędzie się bieg uliczny na trasie: CK Zamek, al. Niepodległości, Libelta, pl. Cyryla Ratajskiego, 3 Maja, pl. Wolności, Al. Marcinkowskiego, Św. Marcin, CK Zamek. Trasa biegu będzie zabezpieczana przez policję i nadzór ruchu MPK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro