Reklama

2000 zł mandatu dla kierowcy ciężarówki m.in. za stosowanie magnesu

fot. WITD
fot. WITD

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego podczas kontroli prowadzonej na wielkopolskim odcinku autostrady A2 zatrzymali kierowcę ciężarówki. Przewoził ładunek, który wystawał poza obrys przestrzeni ładunkowej. Ale nie był to jego jedyny problem.

Dodatkowo pojazd był nieprawidłowo oznakowany. - Analiza wykazała również naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym oraz o stosowaniu urządzeń rejestrujących - wyjaśnia WITD w Poznaniu. - Podczas kontroli stwierdzono, iż kierowca stosował dodatkowe niedozwolone urządzenie w postaci magnesu. Powyższe działanie kierowcy miało na celu fałszowanie faktycznego czasu jego pracy. W konsekwencji oznacza to, że wszystkie dane zapisane przez tachograf na karcie kontrolowanego kierowcy, dotyczące okresów prowadzenia pojazdu i odbytych odpoczynków były niewiarygodne - dodaje.

Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 2000 złotych, a dodatkowo wobec właściciela firmy transportowej wszczęte zostanie postępowanie administracyjne. Grozi mu kara w wysokości 5000 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
20.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro