Reklama
Reklama

Smochowice: strażnicy miejscy kontrolują czym palą w piecach mieszkańcy

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

W Poznaniu, podobnie jak w innych polskich miastach, w ostatnich dniach występował ogromny problem zanieczyszczonego powietrza. Strażnicy miejscy w czwartek przeprowadzają kontrolę na Smochowicach - sprawdzają, co trafia do pieców w domach.

W nawiązaniu do złej sytuacji również w Poznaniu, strażnicy miejscy rozpoczynają kontrole w mieście. - Na terenie osiedla Smochowice strażnicy referatu Jeżyce rozpoczynają kompleksową kontrolę legalności używanego paliwa do ogrzewania mieszkań. Będziemy sprawdzali czym mieszkańcy ogrzewają swoje domy - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Zima nad morzem? Magia pustych plaż, szum fal, relaks w ciszy. Zarezerwuj pobyt już dziś, naładuj baterie nad Bałtykiem.
REKLAMA


W 2016 roku strażnicy miejscy przeprowadzili około 1000 takich kontroli. - Ujawnili szereg nieprawidłowości. Wypalanie zużytych filtrów olejowych, spalanie mebli, zużytej folii opakowaniowej czy palet pokrytych warstwą farby, to tylko przykłady ujawnionych uchybień. Jednak najczęstszym powodem zadymienia okazał się spalany węgiel - dodaje.

Strażnicy będą w czwartek nie tylko kontrolować mieszkańców, ale też przeprowadzą akcję edukacyjną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
20.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro