Reklama
Reklama

Caritas odcina się od imprezy charytatywnej organizowanej przez MON

O tym, że przedstawicielom Prawa i Sprawiedliwości nie jest po drodze z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, wiadomo od dawna. Do tej pory przedstawiciele rządzącej partii ograniczali się do ataków słownych, ale w tym roku postanowili zorganizować konkurencyjną imprezę charytatywną. Ogłoszono, że zostanie ona zorganizowana we współpracy z Caritas. Tymczasem Caritas wydał oświadczenie, w którym odcina się od imprezy.

Kilka dni temu przedstawiciele rządu ogłosili, że 14 I odbędą się w całym kraju wydarzenia plenerowe pod nazwą Bezpieczna PL. Imprezy potrwają kilka godzin, a na antenie TVP prowadzona będzie transmisja z szesnastu miast. Poinformowano także, że w ich trakcie Caritas prowadził będzie zbiórkę pieniędzy na rzecz syryjskich uchodźców. Okazuje się jednak, że Caritas odcina się od akcji -Caritas Polska informuje, że zbiórka środków mająca na celu wsparcie rodzin syryjskich, odbywająca się 14 stycznia, współorganizowana jest przez Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Caritas Polowa jest niezależną, autonomiczną organizacją prowadzącą działania charytatywne zgodnie ze swoim statutem - poinformował Caritas Polska w wydanym oświadczeniu.

Sprawę skomentował na swoim blogu ks. Grzegorz Kramer -Od 25 lat, w styczniu, gra Jurek Owsiak ze swoją Wielką Orkiestrą. Od lat jest zwalczany przez wiele środowisk. Niemały udział mają w tym ludzie wierzący, którzy od lat próbują pokazywać, że Caritas jest lepszy. Od lat Caritas daje do zrozumienia, że nie jest konkurencją WOŚP, ale pomagać trzeba w każdy możliwy sposób. Jednak od zeszłego roku do sporu włączyła się władza. W tym roku, postanowiono wplątać do rozgrywki Caritas, ale jak się okazuje Caritas Ordynariatu Polowego. Przyszedł rozkaz - żołnierze muszą działać. Sytuacja jest tak głupia i kuriozalna, a zarazem groźna, że Caritas napisał oświadczenie, w którym odżegnuje się od... Caritas (Ordynariatu Polowego) - pisze jezuita i dodaje -Szkoda tylko, że kiedy władza mogła zrobić realne kroki na rzecz Syryjskich rodzin (korytarze humanitarne) to tego nie zrobiła, a teraz te rodziny wykorzystuje się do rozgrywek z WOŚP.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 I w całej Polsce oraz wielu miejscach na świecie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro