Reklama
Reklama

Biblioteka Uniwersytetu Przyrodniczego zyska nowy wygląd

Tak ma wyglądać obiekt | fot. Neostudio Architekci
Tak ma wyglądać obiekt | fot. Neostudio Architekci

Biblioteka UP znajdująca się przy ulicy Witosa 45 ma przejść metamorfozę. Wybudowana 40 lat temu nie spełnia już oczekiwań pracowników, a przede wszystkim studentów. Właśnie zaprezentowano projekt modernizacji obiektu.

O projekcie przebudowy napisał portal ProjektInwestor.pl. Koncepcja powstała w Pracowni Neostudio Architekci. Nowa biblioteka ma być komfortowa i przyjazna studentom, a także ma być większa przy jednoczesnym jak najmniejszej ingerencji w bryłę budynku. - Zadanie powiększenia dostępnej ilości woluminów zrealizowano przez zaprojektowanie rozbudowy budynku od jego południowej strony na całej wysokości istniejącej bryły oraz nadbudowę rozbudowanego już obiektu o jedną kondygnację - wyjaśniają architekci. Obecnie w bibliotece znajduje się mniej niż 600 tysięcy woluminów. Po rozbudowie będzie się tu mogło znaleźć ponad 920 tysięcy woluminów.

Obiekt ma być doświetlany poprzez zastosowanie przeszkleń na dachu. Świetliki zapewnią światło nie tylko w czytelni na najwyższej kondygnacji, ale też w wypożyczalni na I piętrze. Dodatkowo w budynku znajdą się bufet na blisko 50 osób, strefa relaksu i integracji dla studentów, hol wystawienniczy, księgarnia, punkt informacyjny, szatnia, pomieszczenia administracyjne, nowe sanitariaty, magazyny, windy.

Obecnie nie wiadomo kiedy inwestycja miałaby być realizowana.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
26.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro