Reklama
Reklama

Ranking szkół: w Poznaniu najlepsze II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej

fot. 2lo.poznan.pl
fot. 2lo.poznan.pl

We wtorek ogłoszono tegoroczny Ranking Liceów i Techników. Już 19 raz zestawienie przygotowały Perspektywy. Numerem jeden wśród liceów w Wielkopolsce i Poznaniu jest II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej. Wśród techników w regionie zwyciężyło poznańskie Technikum Komunikacji.

II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu zajęło 31 miejsce w ogólnopolskim rankingu i tym samym uzyskało najlepszy wynik wśród wszystkich wielkopolskich liceów. W stosunku do roku ubiegłego szkoła zaliczyła awans z 38 miejsca. Na drugim miejscu w Poznaniu i Wielkopolsce jest VIII LO im. Adama Mickiewicza, które znalazło się na 35 lokacie w Polsce (awans z 39 pozycji). Trzecie miejsce zajęła Marynka, a więc LO św. Marii Magdaleny (dziś 42 pozycja w Polsce, a w ubiegłym roku - 36).

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jak wyglądało ubiegłoroczne zestawienie najlepszych poznańskich liceów? Według rankingu z 2016 roku numerem jeden w Poznaniu była Marynka. Na drugim miejscu znalazło się II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej, a na trzecim - VIII LO im. Adama Mickiewicza.

Perspektywy przygotowały także Ranking Maturalny Liceów 2016. Tutaj pod uwagę brano najlepszą zdawalność matury wśród uczniów. Najlepsze w województwie pod tym względem także jest II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu (39 miejsce w Polsce). Na drugim miejscu w Wielkopolsce jest VIII LO w Poznaniu - 45 pozycja w kraju, a na trzecim Marynka (49 miejsce w Polsce).

Najlepszym technikum w Wielkopolsce i w Poznaniu jest Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji. W ubiegłym roku również było numerem jeden. W rankingu ogólnopolskim zajmuje czwartą pozycję (awans o jedno miejsce). Na drugim miejscu w województwie jest Technikum Budowlane im. gen. Wł. Andersa w ZSB nr 1 w Poznaniu (14 miejsce w Polsce - ogromny awans w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia bo o 41 miejsc). Na trzeciej pozycji znalazło się Technikum nr 2 w ZS Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni (23 miejsce w Polsce). Numerem trzy w Poznaniu jest natomiast Technikum Łączności w ZSŁ im. M. Kopernika (25 miejsce w kraju).

W przypadku rankingu maturalnego techników - Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji znajduje się na 4. miejscu w kraju i pierwszym w województwie i Poznaniu. Na drugim miejscu w naszym mieście jest Technikum Łączności (28 miejsce w kraju). Trzecie miejsce zajęło Technikum Energetyczne (65 w kraju).

Najlepszym liceum w kraju jest XIII LO ze Szczecina. Na drugim miejscu jest XIV LO im. St. Staszica z Warszawy, a na trzecim Liceum Akademickie UMK w Toruniu. Wśród techników numerem jeden w kraju jest Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP w Bydgoszczy. Na drugim miejscu znalazło się Technikum Łączności w Krakowie, a na trzecim Technikum nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu.

Co brano pod uwagę podczas oceny szkół? Między innymi ich sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, a także ocenę szkoły przez akademików. W przypadku techników uwzględniono wyniki egzaminów zawodowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro