Reklama
Reklama

Tak miała wyglądać zimowa rezydencja Jana Kulczyka w Szwajcarii

fot. DAR architects, studiodar.co.uk

Przed niespodziewaną śmiercią Jan Kulczyk finalizował budowę swojej zimowej rezydencji na stokach szwajcarskiego kurortu St. Moritz.

O inwestycji Kulczyka w St. Moritz pisał już 2014 roku szwajcarski dziennik Neue Bücher Zeitung. Miała to być "willa Jamesa Bonda" z prywatnym spa o powierzchni 1000 m2, jadalnią wysoką na dwa piętra oraz siedmioma mieszkaniami dla gości miliardera. Całość w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów narciarskich St. Moritz, jednym z najdroższych zimowych kurortów na świecie. Przy tej samej ulicy w St. Moritz swoją rezydencję posiada między innymi rodzina Gucci. Gazeta Neue Bücher Zeitung wyliczyła, że koszt działki posiadanej przez Kulczyka i koszt budowy obiektu tej klasy to minimum 150 mln franków (ok 600 mln złotych). Miliarder nie komentował informacji na temat swoich prywatnych inwestycji.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Szwajcarską rezydencję Kulczyka zaprojektowało studio DAR Architects z Londynu. I właśnie to studio, na swojej stronie opublikowało szkice rezydencji.

Jan Kulczyk zmarł niespodziewanie w lipcu 2015 roku w Wiedniu w wyniku powikłań po zabiegu kardiologicznym.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro