Reklama
Reklama

Klub Polskich Nieudaczników zaprezentuje w Berlinie film Smoleńsk

W listopadzie ubiegłego roku pokaz filmu Smoleńsk próbował zorganizować polski ambasador. Ostatecznie jednak do seansu nie doszło. W piątek film zostanie jednak zaprezentowany w stolicy Niemiec, ale organizatorem pokazu jest Klub Polskich Nieudaczników.

Pokaz zaplanowany przez polską ambasadę miał się odbyć 7 listopada w berlińskim kinie Delphi, ale władze kina wycofały się z organizacji premiery - Film jest tak kontrowersyjny, że ze względów bezpieczeństwa i dla ochrony gości oraz obiektu rezygnuje z pokazu - wyjaśniały władze kina. Ambasada próbowała negocjować z kinem, szukano też innego kina, które mogłoby pomieścić zaproszonych gości, ale ostatecznie do pokazu nie doszło.

Teraz do pomysłu powrócili przedstawiciele Klubu Polskich Nieudaczników - instytucji kulturalnej, której założycielami są polscy artyści mieszkający w Berlinie - Byliśmy zdziwieni, że nie udało się pokazać w Berlinie tego filmu i postanowiliśmy sprawdzić, czy to takie trudne. Okazało się, że wcale nie jest to skomplikowane - mówi w rozmowie z "Deutsche Welle" Adam Gusowski z Klubu Polskich Nieudaczników i dodaje - Wydaje mi się, że ambasadorowi nie udało się doprowadzić do pokazu filmu, bo kina nie chciały dostać propagandowego stempla.

Pokaz odbędzie się 6 stycznia o godzinie 20 w berlińskim kinie Babylon. Chęć udziału w seansie zapowiedziało w serwisie społecznościowym Facebook 129 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro