Reklama

Obrońca Lecha Poznań wypożyczony do Podbeskidzia Bielsko-Biała

fot. twitter.com/FFutbolu
fot. twitter.com/FFutbolu

Lech Poznań kontynuuje swoją politykę wypożyczania młodych zawodników do niżej notowanych drużyn. W piątek potwierdzono przenosiny Roberta Gumnego.

18-letni piłkarz zaliczył w tym sezonie 8 meczów w barwach Kolejorza, z jego usług korzystał także odpowiedzialny za 3-ligowe rezerwy Ivan Djurdjević. Gumny docelowo ma grać na prawej stronie defensywy (jest prawonożny), do tej pory jednak, głównie z konieczności, wystawiany był na lewym boku.

Teraz sprawdzi swoje umiejętności na boiskach I ligi. - Zależy nam na tym, aby Robert miał możliwość do regularnej gry. W jego wieku to bardzo ważne. Utrzymanie rytmu meczowego jest kluczowe, aby młody zawodnik mógł podnosić swoje umiejętności - powiedział na łamach oficjalnej strony klubu wiceprezes Piotr Rutkowski.

Gumny to wychowanek Kolejorza, a szansę debiutu w pierwszym zespole otrzymał niespełna rok temu od Jana Urbana. - Bardzo liczymy na Roberta i wierzymy, że regularna gra w pierwszej lidze pomoże mu w rozwoju. To zawodnik o bardzo dużych umiejętnościach, które niejednokrotnie pokazał już w pierwszej drużynie. Na razie jednak nie ma dużych szans na regularną grę. Wierzę, że po powrocie z wypożyczenia podejmie rywalizację na swojej pozycji i udowodni swoją wartość - przyznał Piotr Rutkowski.

18-latek będzie reprezentować barwy Podbeskidzia do końca rundy jesiennej. Wcześniej Dariusz Formella trafiła do Arki Gdynia, a Kamil Jóźwiak do GKS Katowice.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
44.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro