W Muzeum Archeologicznym trwa wystawa, na której można zobaczyć skarby ze Starego Rynku
Badania archeologiczne na Starym Rynku prowadzono w 2015 roku. Teraz odnalezione artefakty można oglądać w poznańskim Muzeum Archeologicznym.
Wykopaliska na Starym Rynku rozpoczęły się z końcem kwietna 2015 roku i trwały kilka miesięcy. Teren wykopalisk ogrodzono płotem, ale możliwe było "podglądnie" prac archeologów, którzy byli tam codziennie. Prace prowadzono w kilku lokalizacjach w ramach przygotowań do rewitalizacji płyty rynku.
Regularnie na naszym portalu pisaliśmy o skarbach znalezionych przez archeologów. Za każdym razem doniesienia cieszyły się dużym zainteresowaniem czytelników. Od grudnia każdy chętny może zobaczyć na własne oczy to, co pokazywaliśmy na zdjęciach. W Muzeum Archeologicznym trwa wystawa "234 metry kwadratowe Poznania", na której prezentowane są eksponaty znalezione na Starym Rynku -Wśród znalezionych skarbów zwiadzający zobaczą numizmatyczne rewelacje w postaci beznapisowych Denarów Władysława Łokietka. Interesujące mogą okazać się relikty dawnych gier towarzyskich kostki do gry, pionki i żetony. Nie zabraknie przedmiotów związanych z kultem jak plakietka pielgrzymia datowana na 2 poł. XIII i początek XIV wieku. Do zabytków o szczególnej randze należy unikatowy w skali europejskiej diadem turniejowy będący przejawem elitarnej kultury rycerskiej pochodzący z końca XIII lub początku XIV wieku - zachęcali przed otwarciem wystawy archeolodzy.
Wystawę można oglądać do końca sierpnia.