Reklama
Reklama

Miasto wydało 300 tysięcy złotych m.in. na remont loży prezydenckiej na stadionie

Loża Prezydencka | fot. poznan.travel
Loża Prezydencka | fot. poznan.travel

Niemal 300 tysięcy złotych wydał miasto Poznań w związku z pracami remontowymi prowadzonymi na INEA Stadionie.

O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza". Wybudowanym kosztem ok. 800 milionów złotych obiektem zarządza konsorcjum Marcelin Management i KKS Lech Poznań, płacąc za to 650 tys. zł rocznie. Najemca ponosi ponadto koszty bieżącego utrzymania obiektu.
Remonty ciążą jednak na barkach miasta. Pod koniec ubiegłego roku POSiR podpisał umowy na naprawę systemów oświetlenia, zasilania i multimedialnych w loży prezydenckiej oraz oświetlenia awaryjno-ewakuacyjnego na IV trybuny. Łączny koszt to prawie 300 tys zł.
Błażej Daracz z POSiR wyjaśnia, że naprawy są realizowane w ramach umowy z operatorem. "Gazeta Wyborcza" chciała zapytać o zdanie w tej sprawie Jacka Jaśkowiaka, który sprzeciwiał się np. wydawaniu znacznie mniejszych sum na przewóz kibiców drużyn przyjezdnych. Prezydent przebywa jednak na urlopie.
Działania miasta dziwią przedstawicieli opozycji. - Prezydent szczędził kilkunastu tysięcy złotych na zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie przejazdu kibiców, sugerując jednocześnie przekazanie tych pieniędzy na biedne dzieci, ale jeżeli chodzi o remont loży prezydenckiej, to pieniądze bez problemu się znajdują - powiedział Mateusz Rozmiarek z PiS. Zaznaczył również, że remont na IV trybunie był konieczny ze względów bezpieczeństwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro