Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 3

Worki z „kokainą” na wystawie poznańskiej księgarni

KaT
czwartek, 5.01.2017 r.
godz. 14.35
KaT | czwartek, 5.01.2017 r., godz. 14.35
Worki z „kokainą” na wystawie poznańskiej księgarni
fot. zdjęcie z telefonu Maxa Skorwidera

Księgarnia Odnowa z ul. Szkolnej podbija internet. Na facebookowym profilu sklepu regularnie pojawiają się zdjęcia z „wystawek” promujących konkretne tytuły książek. Wszystko okraszone jest sporą dawką humoru.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1015 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Nie traktuję pracy jako misji nawracania na czytelnictwo, ale polecając książki muszę to robić szczerze, bo wiem, że zabieram czytelnikowi kilka godzin z jego życia - mówi Paweł Iwański z Księgarni Odnowa, która słynie w internecie z oryginalnych promocji książek. Regularnie na wystawie księgarni przy ul. Szkolnej pojawiają się aranżacje nawiązujące do nowych tytułów. Były więc cebule, klapki i skarpety przy okazji wydania „Przewodnika po polityce” Make Life Harder, były mopy, żelazko i gumowe rękawiczki w ramach promocji „Ch**owej Pani Domu”, a także zdjęcia Laury Palmer promujące „Sekrety Twin Peaks”. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak wystawka towarzysząca wydaniu książki „Polowanie na Escobara. Historia najsłynniejszego barona narkotykowego”. Kluczowym gadżetem jest tutaj… „kokaina” rozsypana z woreczków.


To Iwański wymyśla oryginalne wystawy. - To taki nasz sposób na rozrywkowe prezentowanie książek, a wynika to z mojego zamiłowania do popkultury - mówi. Najnowsza wystawka, na której można zobaczyć wielką prezerwatywę z włóczki, promuje „Sztukę kochania" Michaliny Wisłockiej. - To niestety będzie krótki post, bo wszystkie dowcipy jakie przychodzą mi do głowy nie nadają się nawet do opowiadania podczas corocznego zjazdu drwali. A poza tym czyta to moja mama i chcę by nadal uważała mnie za grzecznego chłopca - można przeczytać na Facebooku Księgarni Odnowa.