Reklama
Reklama

Finał WOŚP w Poznaniu tradycyjnie z Golden Retrieverami

fot. Paweł Tupalski / archiwum
fot. Paweł Tupalski / archiwum

To już poznańska tradycja, że psy rasy Golden Retriever biorą udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na ulice wyruszy 40 psiaków. Co jeszcze przygotowano na finał?

Już ósmy raz w poznańskiej zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy udział wezmą właściciele Golden Retrieverów ze swoimi czworonogami. Tegoroczny finał odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia. - Zaczynamy od rana przy Zamku na ul. Św. Marcin. O godzinie 12.00 pojawimy się na Starym Rynku przy Ratuszu, gdzie odbędzie się prezentacja części naszych psów oraz aktywny pokaz posłuszeństwa, który co roku gromadzi kilkaset osób! Następnie wrócimy ul. Paderewskiego, przez Plac Wolności i Gwarną pod Zamek, gdzie będziemy kwestować do godziny 19:45. Jednocześnie, od rana spora grupa psiaków pojawi się w Galerii Handlowej King Cross Marcelin przy ul. Bukowskiej i kwestować będzie do późnych godzin wieczornych - wyjaśniają inicjatorzy akcji.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Tylko w zeszłym roku poznańskim wolontariuszom z Golden Retrieverami udało się zebrać ponad 43 tysiące złotych - był to rekordowy wynik. Przez siedem finałów, w których wolontariusze z psami brali udział, uzbierano ponad 150 tysięcy złotych.

Co jeszcze przygotowano na poznański finał WOŚP? Na placu Mickiewicza stanie scena, na której między 10.00 i 16.00 odbywać się będą koncerty, pokazy służb mundurowych i licytacje (wciąż można przekazywać przedmioty na aukcje). Na scenie przy CK Zamek od 16.00 do 21.40 zagrają m.in. Madmoiselle Carmel, Second Child, Hot Water i Camping Hill. Na 20.00 zaplanowano światełko do nieba.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro