Reklama
Reklama

Proces Adama Z.: skargi na TVP Info po ujawnieniu danych wrażliwych. Będą kroki prawne?

Już we wtorek pisaliśmy, że TVP Info w trakcie opóźnionej o kilka minut transmisji z procesu Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman ujawniła dane wrażliwe m.in. partnera Adama Z. czy jego rodziny. KRRiT żąda wyjaśnień od TVP. Podjęcie kroków prawnych rozważa też partner Adama Z.

Radio Merkury ujawniło, że partner Adama Z., którego nazwisko można było usłyszeć w relacji TVP Info, rozważa podjęcie kroków prawnych w tej sprawie. Z. może domagać się od telewizji np. przeprosin lub zadośćuczynienia. Jeśli telewizja żądania nie spełni, wówczas sprawa może trafić do sądu. Podobne żądania mogą mieć inne osoby, których nazwiska czy adresy ujawniono - a to choćby Adam Z., jego bliscy, policjanci.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Gazeta Wyborcza podaje natomiast, że nie jest wykluczone, że adwokat reprezentujący Adama Z. będzie wnioskować o to, by media nie mogły nagrywać kolejnych rozpraw w ramach procesu Z. Wówczas w telewizji nie pojawiłyby się nawet krótkie fragmenty z sali sądowej. Tymczasem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji żąda od TVP Info wyjaśnień w sprawie ujawnienia danych - żądanie pojawiło się po skargach od widzów.

Już we wtorek pisaliśmy, że szef serwisu TVP Info Samuel Pereira winą za wpadkę obarczał sąd mówiąc, że sąd nie powinien podawać pełnych danych, bo ich usunięcie z retransmisji jest niemożliwe ze względów technicznych. Sąd wyraźnie wskazywał, że to wina stacji telewizyjnej, która najwyraźniej nie podołała zadaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
81.51 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro