Reklama
Reklama

Tak wyglądają Gdyńska i Bałtycka po przebudowie

fot. PIM
fot. PIM

Latem 2015 roku rozpoczęła się przebudowa ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej w Poznaniu. Przez ponad rok wykonano blisko 5 kilometrów dróg, 7 kilometrów ścieżek rowerowych i 8 kilometrów chodników. Zobacz jak dziś prezentuje się inwestycja.

Szersze ulice dla samochodów, nowe chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, przejazdy kolejowe, tunele dla pieszych i pociągów, kanalizacja deszczowa, oświetlenie drogowe, sygnalizacja świetlna, infrastruktura techniczna - wszystko to powstało w ramach przebudowy ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej w Poznaniu.

Inwestycja rozpoczęła się latem 2015 roku i zakończyła się wraz z końcem 2016 roku. Przejezdność zapewniono wcześniej, choć trwały jeszcze prace w tym miejscu. Koszty to ponad 85 milionów złotych. W grudniu informowaliśmy, że miasto otrzymało dofinansowanie ten projekt w wysokości blisko 41 mln złotych. - Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu umożliwi miastu odzyskanie znacznej części poniesionych nakładów finansowych - wyjaśniał Jan Gosiewski z Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania.

Zobacz jak prezentują się przebudowane trasy:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro