Reklama

Otwarcie Zamku Królewskiego kolejny raz przesunięte. Brakuje podpisów pod eksponatami

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Według pierwszych zapowiedzi Zamek Królewski na Górze Przemysła miał być otwarty w 2014 roku. Termin jednak wielokrotnie przesuwano. Ostatnio podawano, że zamek zostanie otwarty w grudniu. Zamkowe wnętrza cały czas nie są dostępne dla zwiedzających, a przedstawiciele Muzeum Narodowego tłumaczą, że... brakuje podpisów pod eksponatami.

O zmianach terminu otwarcia wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach. Jedną z przyczyn opóźnień było między innymi zaangażowanie Muzeum Narodowego w remont Pałacu w Rogalinie. O przyczynach ostatniego opóźnienia poinformowała w środę Gazeta Wyborcza - Zdecydowały sprawy formalne. Na przełomie listopada i grudnia nasza plastyczka, odpowiedzialna za ekspozycję w zamku, poważnie zachorowała i jest na zwolnieniu lekarskim - mówi w rozmowie z gazetą Aleksandra Sobocińska, rzeczniczka MN i dodaje - Potrzebna była operacja, a bez jej opisu pod eksponatami nie można było oddać zamku do użytku.

Przedstawiciele muzeum mają nadzieje, że plastyczka wróci do pracy, ale decyzja w jej sprawie zapadnie w połowie stycznia. Jeśli kobieta nie będzie mogła wrócić do pracy, muzeum zatrudni nowego plastyka. Rzeczniczka zapewnia jednak, że niezależnie od wszystkiego otwarcie muzeum w zamku nastąpi 26 marca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro