Reklama
Reklama

Otwarcie Zamku Królewskiego kolejny raz przesunięte. Brakuje podpisów pod eksponatami

fot. Maciej Kopiński

Według pierwszych zapowiedzi Zamek Królewski na Górze Przemysła miał być otwarty w 2014 roku. Termin jednak wielokrotnie przesuwano. Ostatnio podawano, że zamek zostanie otwarty w grudniu. Zamkowe wnętrza cały czas nie są dostępne dla zwiedzających, a przedstawiciele Muzeum Narodowego tłumaczą, że... brakuje podpisów pod eksponatami.

O zmianach terminu otwarcia wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach. Jedną z przyczyn opóźnień było między innymi zaangażowanie Muzeum Narodowego w remont Pałacu w Rogalinie. O przyczynach ostatniego opóźnienia poinformowała w środę Gazeta Wyborcza - Zdecydowały sprawy formalne. Na przełomie listopada i grudnia nasza plastyczka, odpowiedzialna za ekspozycję w zamku, poważnie zachorowała i jest na zwolnieniu lekarskim - mówi w rozmowie z gazetą Aleksandra Sobocińska, rzeczniczka MN i dodaje - Potrzebna była operacja, a bez jej opisu pod eksponatami nie można było oddać zamku do użytku.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Przedstawiciele muzeum mają nadzieje, że plastyczka wróci do pracy, ale decyzja w jej sprawie zapadnie w połowie stycznia. Jeśli kobieta nie będzie mogła wrócić do pracy, muzeum zatrudni nowego plastyka. Rzeczniczka zapewnia jednak, że niezależnie od wszystkiego otwarcie muzeum w zamku nastąpi 26 marca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro