Reklama
Reklama

Otwarcie Zamku Królewskiego kolejny raz przesunięte. Brakuje podpisów pod eksponatami

fot. Maciej Kopiński

Według pierwszych zapowiedzi Zamek Królewski na Górze Przemysła miał być otwarty w 2014 roku. Termin jednak wielokrotnie przesuwano. Ostatnio podawano, że zamek zostanie otwarty w grudniu. Zamkowe wnętrza cały czas nie są dostępne dla zwiedzających, a przedstawiciele Muzeum Narodowego tłumaczą, że... brakuje podpisów pod eksponatami.

O zmianach terminu otwarcia wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach. Jedną z przyczyn opóźnień było między innymi zaangażowanie Muzeum Narodowego w remont Pałacu w Rogalinie. O przyczynach ostatniego opóźnienia poinformowała w środę Gazeta Wyborcza - Zdecydowały sprawy formalne. Na przełomie listopada i grudnia nasza plastyczka, odpowiedzialna za ekspozycję w zamku, poważnie zachorowała i jest na zwolnieniu lekarskim - mówi w rozmowie z gazetą Aleksandra Sobocińska, rzeczniczka MN i dodaje - Potrzebna była operacja, a bez jej opisu pod eksponatami nie można było oddać zamku do użytku.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przedstawiciele muzeum mają nadzieje, że plastyczka wróci do pracy, ale decyzja w jej sprawie zapadnie w połowie stycznia. Jeśli kobieta nie będzie mogła wrócić do pracy, muzeum zatrudni nowego plastyka. Rzeczniczka zapewnia jednak, że niezależnie od wszystkiego otwarcie muzeum w zamku nastąpi 26 marca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro