Reklama

Stop przemocy na tle rasowym! Manifestacja na placu Wolności

Zdemolowany bar w Ełku | fot. Tomasz Waszczuk/PAP

Po tragicznych zdarzeniach w Ełku przez Polskę przetacza się fala ataków na tle rasowym. Poznaniacy będą protestować przeciwko rasizmowi w najbliższą sobotę.

Przypominamy, że do zamieszek w Ełku doszło po zabójstwie 21-letniego mężczyzny przez pracownika baru z kebabem. Konflikt w barze eskalował przez kilka godzin, pijani młodzi mężczyźni wyzywali pracowników baru, a wyzwiska odnosiły się do ich pochodzenia. W pewnym momencie jeden z napastników próbował ukraść butelki z napojem, a wówczas ruszyli za nim pracownicy baru. Między mężczyznami doszło do bójki, a 26-letni obywatel Tunezji użył noża. 21-letni mieszkaniec Ełku zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Zmarły był doskonale znany polskiej policji i prokuraturze.

Po zabójstwie doszło do zamieszek w Ełku, a w ostatnich dniach w całej Polsce doszło do kolejnych ataków na obcokrajowców i prowadzone przez nich lokale -W ostatnich dniach mnożą się w Polsce ataki na obcokrajowców. Ludzie o niepolskim pochodzeniu są bici. Atakowane są lokale gastronomiczne, które prowadzą. Wybijane są szyby, niszczone fasady. Na naszych oczach dochodzi do niespotykanej dotąd eskalacji przemocy i niechęci skierowanej do tych, których obrzuca się mianem "obcych". Chcemy temu powiedzieć zdecydowane NIE. Nie zgadzamy się na agresję wobec obcokrajowców. Nie zgadzamy się na przemoc wobec ludzi o innym kolorze skóry - piszą organizatorzy poznańskiej manifestacji.

Manifestacja rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:00 na placu Wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro