Reklama

Poznań Główny: kolejarze chcą wybudować nowy peron

Peron miałby powstać tutaj | fot. czytelnik
Peron miałby powstać tutaj | fot. czytelnik

PKP PLK ogłosiły przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji polegającej na dobudowaniu nowego peronu na stacji Poznań Główny. Peron miałby powstać za peronem 3. Dodatkowo miałoby do niego zostać przedłużone przejście podziemne.

Na stronie internetowej PKP Polskie Linie Kolejowe pod koniec grudnia pojawiła się informacja o przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na roboty budowlane dla zadania "Dobudowa peronu na stacji Poznań Główny wraz z przebudową przejścia podziemnego". W opisie zamówienia sprecyzowano, że przebudowa przejścia podziemnego dotyczy jedynie działki na terenie PKP.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Już w październiku 2016 roku poseł PiS Tadeusz Dziuba i radny PiS Adam Pawlik zapowiedzieli m.in., że na Poznaniu Głównym przedłużony zostanie tunel. - Tunel zostanie przedłużony do galerii handlowej i najprawdopodobniej wyjście z tego tunelu będzie właśnie w galerii. W ten sposób strony wschodnia i zachodnia kompleksu dworcowego zostaną połączone - mówił Dziuba.

Dziś ogłoszony przetarg dotyczy jednak jedynie przedłużenia przejścia podziemnego do nowego peronu, który ma się znaleźć między peronem 3 i ścianą Avenidy / Dworca Autobusowego. - Każda krawędź peronowa na stacji jest potrzebna. Tymczasem na Poznaniu Głównym już kilka lat temu oddano miastu peron 7 na szybki tramwaj. Są postulaty, by pojawił się nowy peron i dlatego przetarg na dokumentację - mówi Zbigniew Wolny z PKP PLK.

Oferty w przetargu można składać do 11 stycznia. Wykonawca będzie mieć czas do grudnia na przygotowanie dokumentacji. Dziś nie wiadomo jeszcze kiedy prace miałyby się ewentualnie odbyć.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro