Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Poznań: w szpitalu MSWiA otwarto oddział Rehabilitacji Neurologicznej

KaT
środa, 4.01.2017 r.
godz. 07.42
KaT | środa, 4.01.2017 r., godz. 07.42
Poznań: w szpitalu MSWiA otwarto oddział Rehabilitacji Neurologicznej

To ważna informacja dla osób, które przeszły udar. We wtorek w szpitalu MSWiA otwarto nowy oddział Rehabilitacji Neurologicznej. Dzięki temu pacjenci zamiast jeździć kilkanaście kilometrów, będą mogli rozpocząć rehabilitację po pokonaniu kilku pięter.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Długa rehabilitacja pozwala osobom po udarze dojść do sprawności. - Będzie psycholog, będzie logopeda, będą lekarze specjaliści rehabilitanci, będą terapeuci zajęci, czyli poza zajęciami typowo kojarzącymi się z ruchem pacjenci będą uczeni wszelkich czynności codziennych - mówi dr Hanna Pietraszek-Kusik, ordynator oddziału Rehabilitacji Neurologicznej w szpitalu MSWiA.

Oddział przeznaczony jest dla pacjentów, którzy po udarze trafią do szpitalnej Kliniki Neurologii. Dotychczas ich rehabilitacja odbywała się w innych ośrodkach na terenie naszego województwa. Teraz wystarczy pokonanie kilku pięter, by zacząć wracanie do sprawności.

- Pacjent trafia na oddział w ostrym stanie, z udarem lub innym schorzeniem neurologicznym, a po wyleczeniu go w Klinice Neurologii może być przekazywany na inny oddział w tym samym budynku - mówi Przemysław Daroszewski, dyrektor szpitala MSWiA.

Nowy oddział składa się z sal 1- i 2-osobowych. Nie brakuje tu także specjalistycznej sali gimnastycznej. O to, by była jak najlepiej wykorzystywana dbać będą fizjoterapeuci.

Pierwsi pacjenci trafią na oddział w poniedziałek. Rocznie oddział ma przyjmować około 200 pacjentów.

Reklama