Reklama
Reklama

Ogromne zainteresowanie procesem Adama Z.: rozdają wejściówki na kolejną rozprawę

W środę w poznańskim Sądzie Okręgowym rozpocznie się rozdawanie kart wstępu na kolejną rozprawę w procesie Adama Z. Wejściówki na pierwszą rozprawę rozeszły się w kilka godzin. Zainteresowanie jest ogromne.

Pierwszą rozprawę w sprawie śmierci Ewy Tylman śledziły przed telewizorami i ekranami komputerów tysiące Polaków. Tylko na naszym portalu relację z rozprawy przeczytano ponad 80 tysięcy razy, co pokazuje jak duże emocje wzbudza ta sprawa. Więcej TUTAJ.

Każdy chętny może usiąść na sali sądowej podczas drugiej rozprawy, która odbędzie się 17 stycznia. Tego dnia przesłuchiwani mają być m.in. policjanci, którzy zdaniem Adama Z. mieli go zmuszać do przyznania się do winy. Ale żeby to zrobić, trzeba mieć kartę wstępu. Ich rozdawanie rozpocznie się o 7.45 w Sądzie Okręgowym przy ul. Hejmowskiego 2. Do rozdania jest 109 kart wstępu. - Po karty należy zgłaszać się osobiście, nie ma możliwości dokonywania telefonicznych lub mailowych rezerwacji. Osoby, które mają być w sprawie przesłuchane w charakterze świadka, mogą uczestniczyć w rozprawie w charakterze publiczności dopiero po ich przesłuchaniu, co nie dotyczy osób pokrzywdzonych - wyjaśnia Agnieszka Weichert z Sądu Okręgowego.

Teoretycznie rozdawanie kart odbywać się będzie w Biurze Obsługi Interesanta od 7.45 do 15.15, a w poniedziałek do 17.45, ale doświadczenia z pierwszej rozprawy pokazują, że karty wstępu rozeszły się w kilka godzin. Tym razem może być podobnie - obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro