Reklama
Reklama

Proces Adama Z.: TVP Info ujawniło na antenie dane wrażliwe

Jak już informowaliśmy sąd zakazał bezpośredniej relacji z sali sądowej, a telewizje jedynie retransmitowały posiedzenie sądu. Nie poradziła sobie z tym TVP, która w wielu fragmentach ujawniła tzw. dane wrażliwe.

Na rozprawie pojawiło się wiele stacji telewizyjnych, które retransmitowały wydarzenia z poznańskiego sądu. Z retransmisją poradziły sobie redakcje TVN, Polsatu czy WTK, ale problem miała TVP Info. Na jej antenie można było usłyszeć dane rodziny Adama Z., jego dawnej dziewczyny, ostatniego partnera. Pojawiły się też szczegóły współżycia z wymienioną z imienia i nazwiska dziewczyną.

Szef serwisu TVP Info winą obarcza sąd -Pierwszy raz słyszę, żeby sąd był tak wylewny w cytowaniu nazwisk - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Samuel Pereira, p.o. szefa serwisu Tvp.info i zastępca kierownika redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Pereira twierdzi, że sąd nie powinien podawać pełnych danych, a ich całkowicie usunięcie w retransmisji jest technicznie niemożliwe. Atak szefa TVP Info odpiera rzecznik sądu - To jest proces karny, a nie show telewizyjne, odczytywane są pełne wyjaśnienia oskarżonego, muszą padać nazwiska. Odpowiedzialność za ujawnianie danych osobowych osób pojawiających się na antenie spada na telewizję- powiedział Aleksander Brzozowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Z informacji Wirtualnych Mediów wynika, że sekretariat Sądu Okręgowego kilkukrotnie w trakcie rozprawy informował TVP o problemie, ale interwencje nie przyniosły rezultatów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
11℃
4℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
20.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro