Reklama
Reklama

Poznańska posłanka poleciała do Portugalii z Ryszardem Petru

fot. Twitter/bogdan607

Choć w Sejmie trwa protest opozycji, to Joanna Schmidt i Ryszard Petru znaleźli czas na wakacje w Portugalii. Zdjęcie polityków opublikowano w serwisie Twitter.

Zdjęcie trafiło do mediów dzięki pasażerowi, który podróżował samolotem portugalskich linii TAP i natychmiast zostało podchwycone przez dziennikarzy sprzyjających rządowi. Dziennikarze wytykają przewodniczącemu Nowoczesnej, że w czasie strajku wybrał się z posłanką Joanną Schmidt na wakacje, a kilka dni wcześniej deklarował, że czas protestu nie jest czasem na wypoczynek.

Przez cały dzień sprawę próbowali wyjaśniać dziennikarze wielu redakcji. Sprawę próbowali tłumaczyć działacze Nowoczesnej -Mamy rotacyjne dyżury. Ryszard Petru był w Sejmie 30 grudnia i spodziewamy się go na sali dzisiaj albo jutro - powiedziała w rozmowie z naTemat.plKatarzyna Lubnauer, wiceszefowa Nowoczesnej i dodała - Przeciwnicy zamiast zajmować się kluczową kwestią związaną z kryzysem, czyli tym, że mamy nieuchwalony budżet, że wyrzucono bezprawnie posła, zajmują się didaskaliami.

Wieczorem sprawę skomentował Ryszard Petru, który do dziennikarza RMF FM napisał -Były ustalone dyżury. Ja byłem w Wigilię.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
12.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro