Reklama
Reklama

Kontrole taksówek w Poznaniu

fot. WITD w Poznaniu
fot. WITD w Poznaniu

Nie tylko kierowcy UBERA muszą się liczyć z tym, że może ich spotkać kontrola inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. W ostatnich dniach w mieście odbywały się bowiem kontrole taksówek.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zatrzymaniu do kontroli kierowcy świadczącego usługi przewozu osób korzystając z aplikacji UBER. Okazało się, że mężczyzna nie miał licencji na zarobkowy przewóz osób, a dodatkowo przewoził osoby pojazdem, który nie był do tego konstrukcyjnie przeznaczony. Grozi mu 16 000 złotych kary. Więcej TUTAJ.

W ostatnich dniach poznański WITD kontrolował również taksówkarzy w Poznaniu. - Inspektorzy skontrolowali kilkanaście taksówek, w których sprawdzane były dokumenty związane z wykonywaniem transportu drogowego osób, legalizację urządzeń (taksometr, kasa fiskalna) oraz stan techniczny i wyposażenie pojazdów - wyjaśnia WITD. - Szczegółowe działania w stosunku do kierowców taksówek oraz ich pojazdów nie wykazały naruszenia przepisów - dodaje.

To nie koniec działań WITD związanych z kontrolami taksówkarzy. - Powyższe działania będą sukcesywnie kontynuowane w najbliższych dniach. Wyniki akcji pokazują ,iż kontrole prewencyjne na terenie miasta odnoszą zamierzony efekt w postaci spadku naruszeń w tej dziedzinie przewozu - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
14.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro