Reklama

Tajemnicza śmierć w mieszkaniu: doszło do rozpylenia niebezpiecznej substancji?

fot. Straż pożarna Gniezno
fot. Straż pożarna Gniezno

W niedzielę około godziny 16.00 strażacy z Gniezna otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu rozpylenia niebezpiecznej substancji w budynku przy ulicy Grzybowo. Z mieszkania wyniesiono nieprzytomną kobietę. Mimo prowadzonej reanimacji, nie udało się jej uratować. Sprawę wyjaśnia policja.

Jak informują gnieźnieńscy strażacy, zgłoszenie wpłynęło do służb około 16.00 w niedzielę. Dotyczyło podejrzenia rozpylenia niebezpiecznej substancji w budynku przy ulicy Grzybowo. Na miejsce pojechali funkcjonariusze nie tylko z Gniezna, ale też chemicy z poznańskich Krzesin. Wezwano również pogotowie i policję.

- W pierwszej części akcji nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji poszkodowanej na zewnątrz domu. Ratownicy zabezpieczeni byli w lekkie ubrania chemiczne i aparaty powietrzne. Dalsze działania polegały na przeprowadzeniu pomiarów w całym domu - nie stwierdzono zagrożenia - tłumaczą gnieźnieńscy strażacy.

Nie wiadomo co było przyczyną śmierci kobiety. Sprawą zajmuje się policja.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 2.01.2017 r., godz. 11.37
    Aktualizacja
    poniedziałek, 2.01.2017 r., godz. 11.37
    Jak informuje Radio Merkury, to mieszkanka budynku wywiesiła na drzwiach swojego mieszkania informację o skażeniu. Dlatego na miejsce wezwano specjalistów. Skażenie jednak wykluczono. Trwa ustalanie przyczyny śmierci kobiety.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro