Reklama

Dębiec: tunel przyspiesza przejazd, ale... wydłużają go sygnalizacje świetlne

Do naszej redakcji docierają sygnały od kierowców korzystających z tunelu w ciągu ulicy Czechosłowackiej na Dębcu. Chwalą to, że tunel został otwarty, ale skarżą się, że sygnalizacje świetlne w rejonie tunelu zamiast poprawiać sytuację, wydłużają niepotrzebnie podróż.

Od piątku kierowcy mogą korzystać z nowego tunelu pod torami kolejowymi na Dębcu. Mieszkańcy cieszą się, że po wielu miesiącach opóźnień udało się ukończyć tę inwestycję. Ma ona znacznie ułatwić życie w tym rejonie miasta.

Niestety okazuje się jednak, że o ile tunel oceniany jest dobrze, źle oceniane są sygnalizacje świetlne działające w jego pobliżu. - Pozwoliłem sobie w sobotę przejechać się nowym eleganckim tunelem i co? Aby przejechać z Dolnej Wildy do Górczyna stałem 3 x na światłach, a był to dzień wolny. Pierwsze światła na Łozowej koło straży, potem za tunelem na skrzyżowaniu Świerkowej i Czechosłowackiej i 100 metrów dalej na skrzyżowaniu z Górecką. W tym momencie tunel traci sens, jazda ze średnią prędkością 20 km/h - tłumaczy Robert.

Paweł Śledziejowski z Poznańskich Inwestycji Miejskich, które odpowiadały za miejską część prac przyznaje, że światła działają dopiero od kilku dni i będą optymalizowane. - Prawda jest taka, że tunel otwarto w piątek, mieliśmy więc weekend i to świąteczny. A w takie dni nie ma wielkiego ruchu i nie można ustawiać świateł - mówi. - W tym tygodniu mamy też święto, a więc można przypuszczać, że normalny ruch wróci w rejon tunelu dopiero po długim weekendzie - dodaje.

Prezes PIM zapewnia, że wykonawca prac będzie obserwował funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej i będzie wprowadzać ewentualne modyfikacje w jej działaniu. Po mniej więcej miesiącu pieczę nad nowym układem drogowym przejmie natomiast Zarząd Dróg Miejskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro