Reklama
Reklama

Śnieżny i mroźny początek roku w Poznaniu

fot. Mateusz Kina / archiwum
fot. Mateusz Kina / archiwum

Pierwszy tydzień stycznia przyniesie w Poznaniu prawdziwie zimową pogodę. W najbliższych dniach nie tylko ma przelotnie padać śnieg, ale też temperatura w ciągu dnia może spaść do nawet blisko -10 stopni Celsjusza.

Boże Narodzenie pod względem pogody nie należało do zimowych, a raczej do jesiennych. Miłośnicy zimy ucieszą się pewnie z tego, że najbliższe dni w Poznaniu upłyną pod znakiem zimowej aury. Do środy włącznie w ciągu dnia termometry mają jeszcze pokazywać dodatnie wartości.

Sytuacja zmieni się jednak w nocy ze środy na czwartek. Termometry mają pokazywać kilka kresek poniżej zera, ale w ciągu dnia sytuacja wcale się nie poprawi. Także w piątek, sobotę i niedzielę ma być bardzo zimno - nawet w ciągu dnia termometry będą pokazywać blisko -10 stopni Celsjusza, a temperatura odczuwalna ma być jeszcze niższa. Mogą się także pojawiać przelotne opady śniegu.

Zimowej pogodzie towarzyszyć mogą niebezpieczne zjawiska. Już w nocy z poniedziałku na wtorek możemy mieć w Wielkopolsce do czynienia z oblodzeniem. Temperatura ma bowiem spaść poniżej zera - mokre nawierzchnie mogą przymarzać. Natomiast kolejna noc może być wietrzna - w porywach wiatr może osiągać prędkość nawet do 90 km/h.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro