Reklama
Reklama

Kino Muza się powiększy: będzie mieć 3 sale projekcyjne

Kino Muza to jedno z kultowych miejsc na mapie Poznania. W trakcie sylwestrowej nocy na sali zajęte były wszystkie miejsca. Inni odwiedzili kino 1 stycznia rano, by przywitać Nowy Rok dobrym filmem. Mamy dobrą wiadomość - kino zostanie powiększone.

Poznańskie kina studyjne od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Kinomani chwalą je za to, że można tu zobaczyć nieco bardziej ambitne propozycje filmów niż w multipleksach. Kino Muza, które od lat zapewnia poznaniakom wrażenia filmowe z najwyższej półki w tym roku przejdzie metamorfozę. Powiększy się! - Byłyby to dwie takie nietypowe sale kinowe o trochę innym, ale mamy nadzieję bardzo klimatycznym wystroju. Jedna z kanapami, a druga ze stolikami kawiarnianymi i krzesłami - mówi Małgorzata Kuzdra z Kina Muza. W salach zmieści się po 50 osób.

Nowe sale pojawią się nad już funkcjonującą salą kinową. Wykorzystane więc zostaną przestrzenie po zamkniętej kawiarni Cicha Kuna. Inwestycja ma kosztować około 2 mln złotych - pieniądze pochodzą z budżetu miasta. - Na jednej sali, którą mamy, wydaje nam się, że osiągnęliśmy maksimum naszych możliwości. Nasz program jest bardzo napięty i dwie kolejne sale mogą pozwolić nam grać jeszcze więcej dobrych filmów, zorganizować jeszcze więcej ciekawych wydarzeń - tłumaczy Kuzdra.

Prace mają potrwać do końca roku. Gdy już się zakończą, Kino Muza stanie się jedynym kinem studyjnym z 3 salami projekcyjnymi w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro