Reklama
Reklama

Noworoczna kąpiel poznańskich morsów

1 stycznia nad Jeziorem Kierskim pojawiły się poznańskie morsy. To już tradycja, że Nowy Rok witają kąpielą.

Tradycyjnie, jak co roku poznańskie morsy bez względu na pogodę spotykają się nad Jeziorem Kierskim, aby wspólnie powitać Nowy Rok zanurzając się w wodzie. Dziś było podobnie. Dokładnie o godzinie 12:00 morsy pojawiły się nad Jeziorem Kierskim, by złożyć sobie noworoczne życzenia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Poznańskie morsy przez cały sezon oddają się zimnym kąpielom w Jeziorze Kierskim. Jak przyznają - bycie morsem to nie tylko świetna zabawa, ale też duże korzyści dla zdrowia, a przede wszystkim odporności.

Aby zostać morsem nie trzeba być bardzo sprawnym fizycznie, ani wytrzymałym na zimno. Nie trzeba również być pełnoletnim. Jedynym przeciwwskazaniem są schorzenia serca. Aby dołączyć do kluby miłośników zimnych kąpieli nie trzeba mieć żadnego sprzętu. Wystarczy ręcznik, strój kąpielowy, klapki, strój do przebrania, a w pełni sezonu również czapka i rękawiczki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro