Reklama

Otwarcie szampana i życzenia noworoczne pod wodą

fot. KMPSP Poznań
fot. KMPSP Poznań

Tradycyjnie w Sylwestra nad Jeziorem Strzeszyńskim spotkali się płetwonurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Pod wodą pożegnali stary rok, złożyli sobie życzenia i otworzyli szampany.

To już coroczna tradycja płetwonurków z poznańskiej straży pożarnej. Z samego rana spotkali się nad Jeziorem Strzeszyńskim, by wspólnie symbolicznie pożegnać stary i przywitać nowy rok. Pod wodą składali sobie życzenia i otwierali szampany. W ten sposób chcemy połączyć trening z pasją i tradycją - mówi mł. bryg. Mariusz Kowalski, dowódca JRG 1 w Poznaniu

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

. Płetwonurków z poznańskiej straży pożarnej absolutnie nie zniechęciły niskie temperatury. Nie spodziewaliśmy się, że tak niewielka niska temperatura, jaką mieliśmy dzisiejszej nocy spowoduje, że pojawi się lód na jeziorze, ale to w żaden sposób nie zakłóciło naszych ćwiczeń. Nie jest to żadna nowość. My cały rok ćwiczymy, trenujemy, przygotowujemy się właśnie do takich zadań jak dzisiaj czyli nurkowanie pod lodem - dodaje Kowalski.

Tyle wyjść spod wody ile wejść pod wodę - z reguły takie życzenia noworoczne sobie składają nurkowie - kończy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro