Reklama
Reklama

Słoniarnia już oficjalnie

We wtorek informowaliśmy o nieudanej inwestycji związanej z Termami Maltańskimi, która miała być przeprowadzona na Malcie. Na szczęście nie wszystkie budowy przebiegają z tak dużym opóźnieniem. Realizacja projektu związanego z budową słoniarni na terenie Nowego ZOO ruszyła do przodu.

W dniu, w którym znów przesunięty został termin realizacji projektu budowy Aquaparku, trochę dalej ogromny sukces. We wtorek prezydent Ryszard Grobelny wmurował akt erekcyjny. Prace budowane idą pełną parą.

Prawdopodobnie słoniarnię będzie można oglądać już od listopada. Będzie to wybieg dla jedenastu słoni, które przywiozą do naszego miasta prosto z RPA. Koszt budowy słoniarni to 36 milionów złotych. Jeżeli budowa nie zostanie ukończona do końca czerwca będziemy musieli zwrócić 6 milionów złotych dofinansowania z Unii Europejskiej.

Słoniarnia będzie się składała z dwóch pawilonów oraz kompleksu wybiegów o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 6 hektarów. Na początek w nowym miejscu ma zamieszkać do pięciu słoni. Słoniarnia będzie przede wszystkim nowym mieszkaniem dla zagranicznych słoni, ale także będzie bardzo dobrą inwestycja dla miasta. Taka atrakcja ma przyciągnąć wielu turystów, również zagranicznych. Nowe Zoo również zyska na atrakcyjności oraz pozyska fundusze na nowe inwestycje i modernizacje.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro