Reklama

Tunel na Czechosłowackiej: autobusy na razie nie zmienią tras

Otwarcie tunelu w ciągu ulicy Czechosłowackiej nie oznacza, że zmieni się trasa autobusów komunikacji miejskiej w tym rejonie. Chodzi na przykład o linię nr 49. Ale nie jest wykluczone, że zmiany zajdą w przyszłości.

Chwilę po 13.00 pierwsze auta wjechały do tunelu na ulicy Czechosłowackiej. Nie oznacza to jednak, że tunelem poruszać się będą również autobusy komunikacji miejskiej.

- W związku z otwarciem tunelu na razie nie będą wprowadzane zmiany w organizacji np. linii autobusowej nr 49. W ubiegłym tygodniu, na prośbę Rady Osiedla Zielony Dębiec, w siedzibie ZTM odbyło się spotkanie, podczas którego rozmawiano m.in. o ewentualnych zmianach tras autobusów (także o skierowaniu linii tunelem wzdłuż ul. Czechosłowackiej). Zaproponowana trasa jest obecnie analizowana pod kątem dostępności dla pasażerów, jak również pod względem ekonomicznym - zaznacza Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Po analizie wypracowane rozwiązanie ma być opiniowane przez rady osiedli. Nie jest wykluczone, że w przyszłości tunelem będą jeździć autobusy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro