Reklama
Reklama

Tunel na Czechosłowackiej: autobusy na razie nie zmienią tras

Otwarcie tunelu w ciągu ulicy Czechosłowackiej nie oznacza, że zmieni się trasa autobusów komunikacji miejskiej w tym rejonie. Chodzi na przykład o linię nr 49. Ale nie jest wykluczone, że zmiany zajdą w przyszłości.

Chwilę po 13.00 pierwsze auta wjechały do tunelu na ulicy Czechosłowackiej. Nie oznacza to jednak, że tunelem poruszać się będą również autobusy komunikacji miejskiej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


- W związku z otwarciem tunelu na razie nie będą wprowadzane zmiany w organizacji np. linii autobusowej nr 49. W ubiegłym tygodniu, na prośbę Rady Osiedla Zielony Dębiec, w siedzibie ZTM odbyło się spotkanie, podczas którego rozmawiano m.in. o ewentualnych zmianach tras autobusów (także o skierowaniu linii tunelem wzdłuż ul. Czechosłowackiej). Zaproponowana trasa jest obecnie analizowana pod kątem dostępności dla pasażerów, jak również pod względem ekonomicznym - zaznacza Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Po analizie wypracowane rozwiązanie ma być opiniowane przez rady osiedli. Nie jest wykluczone, że w przyszłości tunelem będą jeździć autobusy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro