Reklama
Reklama

Czechosłowacka już przejezdna: 2 tunele o długości 200 metrów!

fot. Strabag
fot. Strabag

O godzinie 13.00 oficjalnie otwarto tunel pod torami kolejowymi w ciągu ulicy Czechosłowackiej. Inwestycja kosztowała blisko 70 mln złotych.

Na ten moment czekali przede wszystkim mieszkańcy Dębca i Świerczewa. O godzinie 13.00 otwarto tunel na ulicy Czechosłowackiej, dzięki któremu kierowcy nie będą już musieli przejeżdżać przez tory kolejowe, które bardzo często były tu zamykane rogatkami.

Wykonawcą prac był Strabag. - Zrealizowana przez spółkę Strabag inwestycja polegała na kompleksowej przebudowie ulicy Czechosłowackiej na odcinku ok. 1100 m wraz z wykonaniem skrzyżowań z ulicą Świerkową i Łozową. W ramach zadania Strabag wybudował dwa tunele drogowe o łącznej długości 200 m, chodniki, ścieżki rowerowe, sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach oraz przebudował infrastrukturę podziemną - informuje.

Na otwarciu pojawiły się tłumy poznaniaków. Prace wykonane na zlecenie Urzędu Miasta i Poznańskich Inwestycji Miejskich kosztowały blisko 70 mln złotych. Za część kolejową odpowiadały natomiast PKP PLK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
9.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro