Reklama
Reklama

Kurier spowodował kolizję. Miał prawie 4 promile alkoholu we krwi

fot. Policja
fot. Policja

Poświąteczny okres to gorący czas dla kurierów, którzy często muszą dostarczać te paczki, których z różnych względów nie udało się dowieźć do adresata przed Bożym Narodzeniem. Niestety jeden z kurierów nie dość, że doprowadził do kolizji, to jak się okazało, miał prawie 4 promile alkoholu we krwi.

Do zdarzenia doszło tuż po świętach, we wtorek na terenie Kalisza. - 23-latek kierując dostawczym Mercedesem nie zachował należytej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu i najechał na tył osobowego Volvo - wyjaśnia Anna Jaworska-Wojnicz z policji w Kaliszu. Na miejsce wezwano policję.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Na szczęście w wyniku zderzenia pojazdów nikt nie ucierpiał, ale okazało się, że kurier prowadzący dostawczy pojazd jest pod wpływem alkoholu. - Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie - dodaje.

23-latek z powiatu kaliskiego stanie przed sądem. Może trafić do więzienia na 2 lata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro