Reklama

Poznań: taksówką na Sylwestra? "Co 5 minut przyjmujemy 5 zleceń"

Sylwester to jeden z dni, podczas których wielu poznaniaków decyduje się na poruszanie się po mieście taksówką. Zamówienie jej wieczorem do łatwych jednak nie należy. Już teraz można to zrobić, by w sobotę nie tracić nerwów na dodzwonienie się do korporacji.

Nie jest tajemnicą, że imprezy sylwestrowe wiążą się ze spożywaniem wysokoprocentowych trunków, a to oznacza, że stosunkowo niewiele osób decyduje się na dotarcie na Sylwestra własnym samochodem. 31 grudnia to więc prawdziwe żniwa dla taksówkarzy, o których klienci walczą. Szczególnie w godzinach wieczornych dużym problemem może być zamówienie taksówki na konkretną godzinę.

Poznańskie Stowarzyszenie Taksówkarzy wyjaśnia, że już teraz można zamówić taksówkę na sobotę. - W tej chwili przyjmujemy zamówienia tylko na dowiezienie gości na imprezę. Na powroty nie przyjmujemy zamówień terminowych, bo klienci później nie zawsze odbierają telefon jak się do nich dzwoni, a godzina zamówienia taksówki może być dla nich nieaktualna - tłumaczy Jacek Kalka z PST. - Nauczeni doświadczeniem nie przyjmujemy takich zleceń terminowych - dodaje.

Okazuje się, że pierwsze telefony w sprawie zamówienia taksówki na Sylwestra dzwonią w PST już po świętach Bożego Narodzenia. - W tej chwili zeszyt jest już prawie pełny. Praktycznie co 5 minut przyjmujemy 5 zleceń - kończy Kalka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro